Bavul Nasıl Hazırlanır? Bavul Hazırlarken Dikkat Edilecekler

Bavul Nasıl Hazırlanır? Bavul Hazırlarken Dikkat Edilecekler

Seyahatlere çıkmadan önce bavul hazırlama teknikleri öğrenmek için yazımızı dikkatlice okuyun. Tatile gitmeden planınızı hazırlayıp, planınıza göre seyahat çantanızı hazırlarken işinize yarayacak önemli bilgilere bu yazıda yer verdik. İyi tatiller…

Tatil Planını Gözden Geçirin

Seyahatinize başlamadan önce tatilinizi gözden geçirmeniz gerekmektedir. Valiz hazırlamaya başlamadan önce yapmanız gereken en önemli şey tatil planınızı analiz etmektir. Peki, tatil planı neye göre analiz edilir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tatil amacınız, kaç gün seyahat edeceğiniz, gideceğiniz yerler, gideceğiniz yerlerin hava durumları ve gündüz mü yoksa geceleri mi daha çok vakit geçireceğiniz bilgileri bu konuda oldukça önemlidir. Yani toparlamak gerekirse tatil planınızın hazır olması gerekiyor.

Bavul Hacmini İyi Kullanmak

Seyahat çantalarınızda veya bavullarınızda boş yer kalmaması çok önemlidir. Şayet eşyalarınız valizinize sığmazsa ikinci bir çantaya veya valize ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden valizinizin içini dikkatli kullanmalısınız. Eğer valizinizin cepleri veya göz kısımları varsa küçük eşyalarınızı oraya yerleştirin. Örneğin çorap, çamaşır veya şarj aletinizi başka bir göze koymakta fayda vardır. Kısacası çantanın her bölümünü değerlendirmelisiniz.  Bazı püf noktalar sayesinde yer kazanma şansınız vardır. Mesela ayakkabıların içerisine çoraplarınızı koyabilirsiniz. Ayakkabılarınızı da bir çanta gözü gibi kullanabilirsiniz. Bu sayede ayakkabının içi dolu olduğu için ezilip şekli bozulmayacaktır.

Yanınıza Mutlaka Ceket Alın

Seyahat edeceğiniz mevsim ne olursa olsun bu detay çok önemlidir. Yaz aylarında seyahat ediyorsanız bile hava beklediğiniz gibi olmayabilir. Aynı durum kış ayları içinde geçerlidir. Yanınıza bir ceket alarak bu korkuyu başınızdan atabilirsiniz. Mümkünse hafif, ağır olmayan ve kapüşonu olan bir ceket seçmenizde fayda vardır. Bu sayede hem yanınızda ağırlık yapmaz hem de olası bir yağmur yağma durumunda hayat kurtarır.

Havlu Seçiminize Dikkat Edin

Seyahatinize başlamadan önce valiz hazırlama faslında en önemli detaylardan biriside havlunun doğru seçilmesidir. Çünkü havlular oldukça yer kaplamaktadır. Klasik havlular valizinizde oldukça yer kaplayacaktır. Klasik kalın havlular yerinde ince hamam havlularını tercih etmekte fayda vardır. Bu sayede havlunuzdan kıstığınız alana bir adet daha tişört koyabilirsiniz.

En Sevdiğiniz Kıyafetler Yanınızda Olsun

Seyahatinizde giyinmekten keyif alacağınız sevdiğiniz kıyafetlerin yanında olması çok önemlidir. Çünkü sevdiğiniz kıyafetler size rahat hissettirecek ve bir o kadarda enerjik olacaksınız. Bu yüzden valiz hazırlarken dikkat edilecek şeyler arasında gereksiz kıyafetlere yer vermemek gelir. Kullanmayacağınız her eşya her kıyafet yanınızda ağırlık yapacaktı bunu unutmayın. Bu yüzden en sevdiğiniz kıyafetleriniz özenle ve titizce valizinize yerleştirmeniz tavsiye ederiz.

Gereksiz Fazlalıklara Yer Vermeyin

Özellikle kısa seyahatlerde gereksiz fazlalıklara yer vermekten kaçının. Çünkü seyahatlerinizde rahat giyişiler giyinmelisiniz. Sizleri iyi hissettirecek kıyafetleri yanınıza alın. Yanınıza alırken de tasarruf etmeyi unutmayın. Örneğin; her güne bir pantolon götürmek yerine aynı pantolonu birkaç gün giyinin veya rahat bir tatil geçirecekseniz yanınıza gömlek almanıza gerek yoktur. Aldığınız her gereksiz eşyanın size yük olacağını bir kez daha hatırlatmak istedik.

Mücevherlere Dikkat!

Eğer seyahatlerinizde fazla mücevher ihtiyacınız olmayacaksa valize koymak yerine üzerinize alabilirsiniz. Ben mücevherlerim olmadan yapamam diyorsanız, mücevherleriniz mutlaka bir keseye veya küçük çantanın içine koyup valizinize bu şekilde yerleştirin. Bu sayede çantanız içerisinde kaybolmayacak hepsi bir arada bulunacaktır. Yoksa çanta içerisinde mücevher arayışına girebilirsiniz.

Valizlerde Mutlaka Olmalı: İlaç ve Vitamin

Seyahatlerinize çıkmadan önce valizlerinize kullandığınız ilaç varsa ilaçları koymayı unutmayın. Eğer Düzenli kullandığınız bir ilaç yok ise olası durumlara karşı ağrı kesici gibi ilaçlar alabilirsiniz. Hava değişimi sizi hasta yapabilir bu yüzden yanınıza vitamin hapları alarak bağışıklık sisteminizi ve vücut direncinizi yüksek tutmanızı sağlayabilirsiniz.

Bonus: Youtube’da bulunan bir çok bavul hazırlama videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir